9U   •   10U   •   11U   •   12U  •   11/12U   •   14U   •   16U

CLICK ON YOUR TEAM ABOVE TO JUMP TO THEIR PAGE

9U

COACHES:
Chris Watson - Head Coach                          Ben Erickson

PLAYERS:

Olivia F.
Lucy W.
Adalyn O.
Layla O.
Izzy K.
Hailey A.
Julia C.
Evelyn F.
Avery C.
Kara G.
Layla T.
Sophia E.

 


 

 

RR.png

TEAM ACCOMPLISHMENTS

 Seminole Elgin Fall Classic- 2nd Place

 

10U

COACHES: 
Tracy Kilvinger - Head Coach                        Dana Rassmussen
Jeremy Bayness                                        Matt Fewell

PLAYERS:

Addison G.                                                  Ava S.                                                            Casi A.                                                        Cece R.                                                        Cori K.                                                      Grace B.                                                Katelyn B.                                                Keely F.                                                       Lyla G.                                                Makayla R.                                            Natalie B.                                                  Riley T.
 

 


TEAM ACCOMPLISHMENTS

 Scarecrow Slam - 2nd Place

Swing 4 Sophia - 1st Place

Illinois Gold NAFA Spring Qualifier- 1st Place

Stateline Fury Spring Fling- 1st Place

WASCO USSSA Elite Select- 2nd Place

ICE Summer Celebration- 2nd Place

Huntley USSSA Swingin Into Summer- 1st Place

11U - 07

COACHES: 

Shaun Rainey - Head Coach                  Kenny Bonner                                                Jay Svendsen

PLAYERS:

Adysen K.                                                    Ajai B.                                                    Aubrina A.                                                    Ava M.                                                          Bria R.                                                      Makayla M.                                                    Mia R.                                                      Morgan B.                                              Rachel A.                                                  Sadie S.                                                        Taryn R. 
Tatum K.                                                     Taylor R.


TEAM ACCOMPLISHMENTS

 Lisle Summer Slam- 3rd Place

Stateline Fury Rob Neiber Memorial Summer Spectacular- 1st Place

Huntley Swingin Into Summer- 2nd Place

 

 

12U - Shaw

COACHES:

Becky Shaw - Head Coach                    Bryan Rozanski                                          Scott Kosowski                                          Todd Jakowitsch

PLAYERS:

Abby W.                                                        Ella J.                                                      Gianna B.                                                  Gracie K.                                                            Gretchen H.                                                Jade S.                                                      Jillian C.                                                          Madison R.                                                  Mia G.                                                        Olivia S.                                                            Riley S.                                                    Samantha W. 
 

 


RR.png

TEAM ACCOMPLISHMENTS

Finish Line Tournament- 2nd Place

Seminole Sports Mother’s Day- 1st Place

Stateline Fury Spring Fling- Co-Champions

11/12U - Romano

COACHES: 

Chris Romano - Head Coach                    Dave Stone

PLAYERS:

Allyson C.                                                Allyson S.                                                Aubrey L.                                                        A Ledgerwood                                                C. Conner                                                      Elly W.                                                          Emma C.                                                      Lilly S.                                                                Natalie R.                                          Savannah S.                                              Taylor N.

 

 


RR.png

TEAM ACCOMPLISHMENTS

Illinois Gold NAFA Spring Qualifier- 2nd Place

May Day Slugfest- Runner Up

USSSA Live the Dream State Tournament- Top 5 Finisher

 

14U

COACHES:

Hayley O'Mara - Head Coach                  MIke Taylor - Head Coach                          Joe Ozzauto

PLAYERS:

Addyson Schiltz                                      Alyssa Taylor                                                    Ella Clements                                                Gracie Aweve                                                   Jenna Petryniec                                          Jessie Ozzauto                                          Katie Svigelj                                            Marissa Long                                              Molly Cook                                              Noelle Scott                                                    Olivia Arndt                                                Riley O"Mara

 


 

 


RR.png

TEAM ACCOMPLISHMENTS

 

16U

COACHES: 

Jessica Shields - Head Coach                Scott McFadden                                        Dave Rysavy

PLAYERS:

Abbie Wood                                            Alexandra Kiriakopoulos                            Aubrey McFadden                                      Ellie Rivera                                                Jenna Belonax                                            Kyra Nelson                                          Lindsay Morgan                                    Madeline Rainey                                       Marissa Fehrman                                      Sara Rysavy                                              Sarah Baczewski                                          Victoria Schulte


 

 

RR.png

TEAM ACCOMPLISHMENTS